NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA ŚLUBNE
Plener ślubny
Co należy zrobić, by zarezerwować termin ?

Rezerwacja terminu na wykonanie mojej usługi, następuje po wpłaceniu zadatku i podpisaniu umowy ślubnej.

Na jakim sprzęcie pracujesz ?

Pracuję głównie na Nikonie D4 oraz D800 i bardzo jasnych szkłach typy: Nikkor 70-200mmVRII2,8, Sigma 50mm 1,4, Nikkor 28mm 1,8, Nikkor 16-35mm, Tokina 100mm 2,8Makro i innych szkłach. Mam do dyspozycji profesjonalne lamy błyskowe oraz lampę światła ciągłego, z których często korzystam w zależności od zastanej sytuacji. Zdjęcia są retuszowane na profesjonalnym i skalibrowanym monitorze Nec SpectraView241.

Czy masz zarejestrowaną firmę ?

Tak. Posiadam legalnie zarejestrowaną działalność od ok. 10 lat.

Czy możemy zarezerwować termin poprzez internet ?

Oczywiście tak. Wysyłam Państwu umowę ślubną do sprawdzenia, czy wszystko jest w niej zrozumiałe. Następnie wysyłam numer konta do wpłaty zadatku ( co jest również potwierdzeniem dla Państwa, że termin jest zarezerwowany). Po zaksięgowaniu wpłaty wysyłam podpisaną umowę przeze mnie pocztą na podany adres.

Jak oddajesz wykonane zdjęcia ?

Wszystkie zdjęcia oddaję zawsze w pełnej rozdzielczości na pendrivie w ekskluzywnym opakowaniu. W zależności od pakietów ślubnych zdjęcia są również oddawane w formie wydruków oraz fotoksiążek lub albumów tradycyjnych.

Czy retuszujesz wykonane zdjęcia ?

Wszystkie zdjęcia są retuszowane mniej lub bardziej. Zależne jest to od wybranego pakietu ślubnego. Zdjęcia retuszuję sam – ukończyłem prestiżowe szkolenia retuszu w Adobe Photoshop oraz nieustannie powiększam swoją wiedzę w tym zakresie. Pracuję również na legalnym oprogramowaniu Adobe Lightroom i Adobe Photoshop oraz co niesamowicie istotne skalibrowanym bardzo dobrym monitorze, aby kolory podczas wydruku były takie jakimi je widzę podczas pracy przy retuszu.

Czy fotografujesz śluby również poza Krakowem ?

Oczywiście. Fotografuję wszędzie tam gdzie będę zaproszony przez Państwa. Realizuję wiele zleceń nie tylko ślubnych po całej Polsce i Europie, więc nie obce jest mi przemieszczanie się, a co za tym idzie uwielbiam poznawać nowe miejsca.

Czy oddajesz zdjęcia ślubne zarówno kolorowe, jak i czarno-białe ?

Tak. Zawsze oddaję zdjęcia kolorowe oraz czarno-białe, chyba że klient zastrzeże sobie że mają być tylko np. kolorowe.

Czy zajmujesz się wideofilmowaniem ?

Nie zajmuję się wideofilmowaniem z tego powodu, iż pracuję sam podczas ślubu i skupiam się wyłącznie na fotografii. Natomiast mogę polecić firmy, które filmują uroczystości ślubne.

Czy posiadasz licencję na fotografowanie w obiektach sakralnych ?

Tak, posiadam legitymację Nr I/406 upoważniającą do fotografownia celebracji liturgicznych – wydaną przez Komisję ds. Liturgii Duszpasterstwa Liturgicznego Archidiecezji Krakowskiej. Legitymacja ta zawsze jest pokazywana księdzu przed rozpoczęciem uroczystości ślubnej.

Czy oddajesz również surowe pliki Raw z uroczystości ślubnych ?

Nie, nigdy nie oddaję materiału w formacie Raw. Para Młoda zawsze dostaje gotowe zdjęcia w formie JPEG w 300dpi, z których może wydrukować lub wywołać odbitki. Zdjęcia są selekcjonowane przeze mnie i oddaję klientowi najlepsze zdjęcia zrobione podczas całego dnia uroczystości ślubnej.